Grįžti atgal

Profitus news Kur investuoti 1000 eurų? 8 idėjos

2024-07-01 12:30:00

INVESTAVIMAS

Kur investuoti 1000 eurų? 8 idėjos

Investavimas – puikus būdas panaudoti turimus pinigus siekiant išsaugoti jų vertę ar net padidinti turimą kapitalą. Vieni žmonės investuodami susikuria papildomą pasyvių pajamų šaltinį, kiti tai paverčia savo kasdieniu darbu ir iš to gyvena. Kad ir kaip bebūtų, ar jūs esate tik pradedantysis, ar tikras investavimo ekspertas, turėtumėte žinoti, kad įdarbinti savo pinigus galima labai įvairiais būdais. Šiame straipsnyje norime jums pateikti net 8 idėjas, kur investuoti 1000 eurų, kaip tam pasiruošti ir kokios galimos rizikos laukia nusprendus investuoti pinigus.

 

Kaip pasiruošti investavimui?

Dauguma nusprendusių įdarbinti dalį savo finansų svarsto, kur investuoti pinigus, tačiau net nepasigilina, kaip tam turi pasiruošti. Tam, kad investavimas į fondus, akcijas, obligacijas, verslą ar kitą sritį netaptų našta labai svarbiu tampa pasiruošimas šiam žingsniui.

  1. Jei norite investuoti pirmą kartą, pirmiausiai, turėtumėte sužinoti kas apskritai yra investavimas, kokios galimos investavimo priemonės, kokios galimos rizikos ir pelnas.

  2. Turėtumėte suprasti, kad investuojant pinigai įdarbinami kuriam laikui, vadinasi, vos tik panorus juos atsiimti gali tekti nusivilti, mat egzistuoja tam tikri terminai ir įsipareigojimai. 

  3. Kitas dalykas – turite suvokti, kad bet koks investavimas yra daugiau ar mažiau rizikingas, tad svarbu nusistatyti sau priimtiną rizikos lygį ar net nuostolio sumą, suprasti nuostolio galimybę.

  4. Jei šie dalykai jūsų nebaugina ir esate pasiruošę investuoti, tuomet labai svarbu, kad tam reikalingi pinigai nebūtų „atimti“ iš jūsų kasdienybės ar santaupų, t. y. norint investuoti nereikėtų atriekti, pavyzdžiui, 1000 eurų sumos nuo jūsų santaupų ar finansinės pagalvės tikintis, kad nieko blogo nenutiks. Pasiryžus investuoti, tam turite atidėti numatytą sumą atskirai.

  5. Išsirinkite jus dominančias investicijas, susidarykite aiškų ir nuoseklų finansinį planą. Apsvarstykite galimybę skaidyti sumą į kelias investicijas (diversifikaciją) ir taip sumažinti rizikingumą.

  6. Rinkitės jums aiškiausią ar pažįstamiausią investavimo būdą ar sektorių, į kurį investuosite. Taip žinosite daugiau ir jausitės saugiau ir stabiliau.

  7. Jei esate investavę į kelis projektus, periodiškai patikrinkite ir atnaujinkite savo investicijų portfelį. Peržiūrėkite, ar turimos investicijos yra pelningos. Galbūt metas kurią nors pakeisti nauja?

Atlikus šiuos 7 žingsnius būsite pasiruošę investuoti į naują projektą. Beliks tik išsirinkti, kur investuoti norimą sumą. Štai 8 šaunios idėjos, kurios gali būti naudingos ne tik jūsų piniginei, bet ir jums patiems.

 

  1. Investavimas į save

Investavimas į save – itin dažnas ir išties sveikintinas reiškinys. Pasaulyje egzistuoja daugybė žmonių, kurie nuolat tobulina savo sugebėjimus įvairiuose kursuose, seminaruose, mokymuose. Kai kurie žmonės į šį investavimo būdą žiūri skeptiškai: reikės mokytis, gaišti savo laiką, o tiesioginių pajamų iš to nei nebus. Šie žmonės iš dalies teisūs – investuojant į save renkantis kursus, mokymus ar seminarus tikrai išnaudojama nemažai laiko, tačiau naujai įgytos žinios, kompetencijos gali padėti kilti karjeros laiptais, tobulėti, sukurti galimybę pasiūlyti naujas paslaugas ar prekes, gebėti sukurti naujas naudas darbovietėje ar savo klientams, o tai reiškia, paversti jus vertingesniu specialistu. Na, o juk dėl gero specialisto įmonės visuomet linkusios pasistengti. 1000 eurų, skirtų mokymams, kvalifikacijos kėlimui ar kursams gali padėti sugeneruoti ženkliai didesnes pajamas iš tiesioginio jūsų darbo.

 

investavimas-i-save 

 

  1. Investavimas į auksą

Investavimas į auksą ar kitus brangiuosius metalus – puikus būdas išsaugoti pinigus nuo nuvertėjimo ir, netgi, uždirbti. Auksas visais laikais buvo ir, ko gero, bus vertinamas, už jį bus daug mokama, tad norint apsaugoti savo pinigus nuo infliacijos, į jį investuoti gali būti išties paranku. Be to, ši žaliava yra gan kompaktiška, tad jums nereikės specialių patalpų jo sandėliavimui. Investavus 1000 eurų ir pakilus šio metalo kainai galite ir uždirbti! Be abejo, čia neišvengsite ir rizikos, mat jis gali ne tik brangti, bet ir pigti, tad prieš investuodami į auksą būtinai pasidomėkite jo kaina rinkoje, ar ji yra pakilusi, kokios numatomos kainų prognozės. Investavimas į auksą gali būti pelningas ilgalaikėje perspektyvoje.

 

investavimas-i-auksa 

 

  1. Investavimas į akcijas

Investavimas į akcijas – dar vienas būdas įdarbinti 1000 eurų. Jei ši suma investicijai į save yra išties didelė, tai investuojant į akcijas – nelabai. Visgi, net ir už tokią sumą įsigijus akcijų galite neblogai uždirbti iš dividendų ar parduodant jas gerokai pakilus akcijų kainai. Ši investicija laikoma ilgalaike, mat akcijų vertė nėra itin greitai kintanti. Šis investavimo būdas yra rizikingas: niekada negalite būti tikri, ar įmonė, kurios akcijas įsigysite bus pelninga, ar priešingai. Be to, pasitaiko atvejų, kai dividendų mokėjimas yra sustabdomas arba įmonės pelno dalis yra skiriama ne akcininkams, o investicijoms į pačią įmonę. Be to, dividendai gali būti išmokami ir ne tik grynaisiais: tai gali būti ir mokėjimas akcijomis ar įmonės nuosavybe. Investavimas į akcijas gali leisti išties nemenkai užsidirbti, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamą objektą investicijoms.

 

 investavimas-i-akcijas

 

  1. Investavimas į obligacijas

Investavimas į obligacijas, arba į skolos vertybinius popierius laikomas viena iš mažesnės rizikingos investavimo priemone. Visgi, investavimas į obligacijas turi ir trūkumų: dėl nedidelės rizikos joms taikomos mažos palūkanų normos, o šių vertybinių popierių likvidumas taip pat nėra didelis. Visgi, skolinant vyriausybei savo 1000 eurų prisidėsite prie visos šalies ekonomikos ir iš to uždirbsite, o suteikiant teisę naudotis jūsų pinigais įmonėms, įgalinsite jas augti ir tobulėti. Investavimas į obligacijas galimas tiesioginiu būdu arba per specialius obligacijų fondus. Tai yra viena populiariausių investavimo priemonių visame pasaulyje!

 

investavimas-i-obligacijas

 

  1. Investavimas į fondus

Investavimas į fondus – dar viena investuotojų mėgstama priemonė, padedanti uždirbti. Investuojant į fondus, kurių portfeliuose yra įvairių įmonių akcijų, tiksliau – įsigyjant jų vertybinių popierių – tarsi įsigyjate įmonių, kurios yra fondų portfeliuose akcijų ir tampate jų dalininku. Visgi, fondų vertė taip pat gali svyruoti ir patirti nuosmukius, tad investuoti 1000 eurų gali atnešti tiek pelno, tiek ir nuostolio. Fondai dažniausiai būna orientuoti tik į akcijas, tik į obligacijas, hipoteką, meno vertybes ar kt. Visgi, egzistuoja ir keli mišraus investavimo fondai, kuriuose surinktos lėšos dalijamos į kelias investicines priemones, pavyzdžiui, akcijas ir obligacijas. Investuoti į fondus galima tiek ilgam laikui, tiek trumpam. Trumpalaikėms investicijoms galima rinktis obligacijų ar mišrius fondus su nedidele akcijų dalimi, o ilgalaikėms – akcijų fondus. Didžiausias šios priemonės privalumas yra tas, kad ji jau yra diversifikuota ir patiems nebereikia atrinkinėti vertybinių popierių.

 

investavimas-i-fondus 

 

  1. Investavimas į paskolas

Paskolos – vieta, kur investuoti 1000 eurų yra išties pelninga. Investuoti į paskolas galima tiesiogiai, derinant sąlygas su projekto savininku individualiai arba per sutelktinio finansavimo platformas. Pastarosios yra kur kas saugesnis pasirinkimas, padedantis generuoti papildomas pajamas. Tai gali tapti puikiu pasyvių pajamų šaltiniu, generuojančiu nemenkas sumas. Sutelktinis, arba minios finansavimas – tai grupės žmonių investavimas į vieną ir tą patį projektą, siekiant padidinti turimą kapitalą. Žmonės nedidelėmis sumomis gali remti tam tikrą verslo idėją, produktą ir už tai gauti dalį įmonės akcijų, palūkanų, dividendų ar kitos grąžos. Sutelktiniame finansavime paprastai dalyvauja trys dalyviai: investuotojas, platforma, per kurią investuojama ir pats lėšų gavėjas (besiskolinantis). Investavimas į paskolas gali būti užtikrintas tam tikru turtu, pavyzdžiui, nekilnojamu turtu. Geriausios investavimo platformos Lietuvoje gali padėti sugeneruoti net iki 15 procentų vidutinės metinįs grąžos!

 

investavimas-i-paskolas

 

  1. Investavimas į kriptovaliutas

Kita sritis, kur investuoti 1000 eurų – kriptovaliutos. Kriptovaliuta – tai skaitmeninė ir tik virtualioje erdvėje egzistuojanti valiuta, kuria galima atlikti įvairius internetinius mokėjimus be trečiųjų šalių įsikišimo. Investavimas į kriptovaliutas apskritai gali atnešti didelį pelną, tačiau tai yra išties rizikinga sritis. Kriptovaliutos palyginti nauja investicijų rūšis, kuri išpopuliarėjo per paskutinius kelerius metus. Investuoti į kriptovaliutą galima tiesiogiai arba antrinėje rinkoje per kriptovaliutų biržas, fondus. Sandoriai valiutų rinkoje leidžia uždirbti iš valiutų kursų svyravimų, tad dažniausiai tai būna ilgalaikė investicija, padedanti išlaikyti investicijos vertę ir ją padidinti. Šiandien vienos populiariausių kriptovaliutų yra Bitcoin (BTC) ir Ethereum (ETH). Bitcoin kaina per metus padidėjo maždaug du su puse karto, o Ethereum kiek daugiau nei du kartus. Šiuo metu šių kriptovaliutų kaina yra pakilusi, tad nuspėti, ar ji toliau kils ar kris gali būti sudėtinga.

 

investavimas-i-kriptovaliutas

 

  1. Investavimas į verslą

Nuspręsti, kur investuoti pinigus nėra lengva. Vieni investavimo būdai žada daug pelno, tačiau yra išties rizikingi, kiti – mažiau rizikingi, bet nenešantys didelių pajamų. Investavimas į verslą taip pat gali būti tiek pelningas, tiek nuostolingas. 1000 eurų nėra labai didelė suma, tačiau turint puikų naujo verslo modelį gali tapti puikia atspirtimi naujai veiklai plėtoti. Turint tokio dydžio sumą galite atidaryti savo elektroninę parduotuvę, pradėti teikti paslaugas, įkurti nedidelį verslą arba investuoti į jau veikiantį ir generuojantį pajamas. 1000 eurų veikiančiam verslui gali padėti sukurti naujus produktus ar paslaugas, optimizuoti procesus, atnaujinti įrangą ar net sukurti papildomą darbo vietą. Net ir tokia suma gali sukurti tikrą perversmą ir išjudinti šiek tiek sustingusį verslą. Visgi, tokia investicija taip pat nėra užtikrinta. Pavyzdžiui, sukūrus ir paleidus į rinką naują produktą kyla rizika, kad jis nesusilauks susidomėjimo, nebus parduodamas ir taip investicija atneš ne pelną, o nuostolius.

 

investavimas-i-versla

 

Didesnių sumų investavimas

Pateikėme net 8 idėjas, kur investuoti 1000 eurų, tačiau ką daryti ir kur žvalgytis, jei norima investuoti daugiau? Didesnes sumas taip pat galima investuoti į save, į brangiuosius metalus, auksą, į akcijas ar obligacijas, fondus, paskolas ir sutelktinio finansavimo platformas, valiutas ir kriptovaliutas ar net verslą. Didesnės sumos, be abejo, generuos daugiau pelno, tačiau reikia nepamiršti, kad kiekvienai investicijai galima rizika. Norint investuoti didelę sumą, rekomenduojame apsvarstyti diversifikaciją, tai yra paskirstyti investicijas į skirtingus projektus ir taip sukurti pajamas iš kelių skirtingų šaltinių. Taip sumažinsite pajamų netekimo riziką ir potencialių nuostolių galimybę. Jei nenorite apkrauti savęs rūpesčiais ir investuoti į visiškai skirtingas sritis, saugiu variantu gali tapti ta pati sritis, tik skirtingi projektai. Pavyzdžiui, sutelktinio finansavimo platformose galima investuoti į kelis skirtingus projektus ir taip apdrausti savo investicijas, tačiau visus veiksmus atlikti vienoje patogioje vietoje. Be abejo, didesnę sumą galima paversti terminuotu indėliu banke, tačiau iš čia gaunamos palūkanos nėra tokios didelės ir dar nuolat apkarpomos infliacijos.

 

Investavimo rizikos

Kasdien daugybė žmonių pasaulyje svarsto apie galimybę investuoti ir dar daugiau jų investuoja ar yra investavę. Kasdien kiekviena investicija patiria mažesnę ar didesnę riziką: vienos jų tampa labai pelningomis, kitos labai greitai žūsta. Investavimo rizika dažnai prilyginama nežinojimui arba informacijos stygiui. Deja, bet informacijos kiekio kartais padidinti neįmanoma, mat jis nulemtas dar tik artėjančios ateities. Pavyzdžiui, kai kurie projektai tampa rizikingesni dėl vykstančio karo, galimų stichinių nelaimių, ar net gamtos, infliacijos, likvidumo, politinės rizikos, ekonominės ir mokesčių rizikos, rinkos nepastovumo ir net impulsyvaus elgsenos rizikos. Kartais investicijos nepasiseka dėl priešingos įvykių pasekmės, nei buvo planuota ar tikėtasi ir panašiai. 

Investavimo rizika egzistuoja kiekvienoje investicijoje, tačiau galima matyti, kad kuo daugiau rizikos turi konkretus projektas, tuo iš jo galima sulaukti daugiau pelno ir atvirkščiai: mažos rizikos investicijos į pradinį kapitalą įneša mažesnį procentą prieaugio. Tad investuotojas bet kokiu atveju turi prisiimti tam tikrą riziką, tik kokio dydžio ji bus ir kiek pelno ji sugeneruos – pačio investuotojo pasirinkimas. Kiekvienas pinigus įdarbinantis asmuo ieško to sau priimtiniausio aukso viduriuko tarp galimybės uždirbti daugiau ir galimos grėsmės. Būtent dėl to žmonės dažnai renkasi diversifikaciją ir investuoja skirtingas sumas į skirtingos rizikos grupės projektus. Taip sukuriamas kompromisas tarp grėsmės prarasti pinigus ir galimybės daug uždirbti iš investicijos.